Ana Sayfa / Ehliyet / 2018 Direksiyon Sınavı Ücreti Ne Kadar?

2018 Direksiyon Sınavı Ücreti Ne Kadar?

Ehliyet sınav blogumuza hoşgeldiniz. Bu blogumuzda sizlerin çok merak ettiği sorunlar hakkında bilgi vermekle beraber çıkmış ehliyet sorularını sizlerle paylaşacağız… Bugün ki konumuz ise “direksiyon sınav ücretleri”  Güncel 2018 direksiyon sınav ücretlerini sizlerle paylaşacağız.

Direksiyon sınavına ilk defa gireceğim ne kadar ücret ödeyeceğim?

İlk defa direksiyon sınavına girecek bir sürücü adayının direksiyon sınavı için ödemesi gereken ücret 100 TL’dir. MEB’e ödenen bu ücret sabittir ve ilden ile değişmez. Devlet bankalarına  ödeme yaparak dekontu sürücü kursuna vermeniz gerekmektedir. Tabi ki sürücü kursu sizin adınıza ödeme yapabilir. Bu nedenle sürücü kursunuzla irtibat halinde olunuz.

Direksiyon sınav ücreti 2018’de ne kadar oldu?

2018 yılı teorik sınav ücreti 100 TL’dir.

Ehliyet sınav ücreti hangi bankaya yatırılacak?

Sınav ücretleri

– T.C. Halk Bankası

-T.C. Ziraat bankasına ödenebilir.

Dekont üzerinde T.C. No, Ad, Soyad ve sınav adının doğru yazıldığından emin olun. MTSAS takviminden belirtilen ödeme süresi geçmeden ücretlerin ödenmesi gerekmektedir. Daha sonra sürücü kursuna dekontun verilmesi gerekiyor. Kişisel bilgilerinizin doğru olduğundan emin olunuz. Zaten sürücü kursları bu işlemleri kendileri yapmaktadır. O yüzden kafanızı bunlarla yormayınız. 10 Şubat 2018 Direksiyon sınavına gireceklere başarılar.

Bunlarda ilginizi çekebilir

10 Şubat 2018 Çıkmış Ehliyet Sınav Soruları

10 Şubat 2018 tarihinde sorulan 50 adet ehliyet sınav sorularını aşağıda bulabilirsiniz.  Bu sınavda sorulan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir